phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Paris-Pekin hattı-Ergün Diler

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Paris-Pekin hattı-Ergün Diler           (gösterim sayısı: 1.107)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.588
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 10.01.2015- 23:02
Alıntı yaparak cevapla  


Paris-Pekin hattı

Dolmabahçe'de DHKP-C'li olduğu söylenen bir saldırgan elindeki bombayı nöbet tutan polise doğru fırlattı! Ancak büyük şans eseri bomba patlamadı! Daha sonra ismi cismi belli olan bombacının günler öncesinden bu saldırıyı gerçekleştireceğinin bilindiği iddiası ortaya atıldı! Aradan birkaç gün geçti. Önceki gün de genç bir kız SULTANAHMET'te kendini havaya uçurdu! Bir polis memuru şehit oldu! Yani aynı yol üzerinde farklı gibi görünen ayak izleri vardı! Bu ne demekti? İşte tam bu noktada düşünmeye başlamamız gerekiyordu!
Ancak pek sevmezdik!
Yorulmak istemezdik! "Nasıl olsa birileri çıkıp açıklama yapardı!" diye beklerdik! Ancak geniş düşünmeye mecburduk!
Dünyanın en kritik ülkesinde yaşayan bir millet olarak her daim uyanık olmak zorundaydık! AKLIMIZI kimseye emanet etmeden doğruyu bulabilmeli, ülkemiz üzerinde hesapları olanları sobelemeliydik!
Dün 7 OCAK'ın neden önemli olduğunu yazdım!
Günlük hayatımızda hiç yeri olmayan ancak ULUSLARARASI SORUN haline getirilen bir mesele Ankara'da karara bağlanacaktı! HAVA SAVUNMA SİSTEMİ'nin kiminle, hangi ülkeyle yapılacağı netleşecekti! Peki, ne oldu?
Bu sorunun cevabına geçmeden önce geriye gidelim... Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi bir ziyaret için ÇİN'e gitti! Yanılmıyorsam tarih 23 Haziran 2009'du! Abdullah Bey, Çin'in hassasiyetini bildiği için URUMÇİ'ye gitmek için talepte bulunmamış ama yetkililer JESTLE karşılık vermişti! Abdullah Bey ziyarette "Uygur Türkleri, tabii ki Çin'in vatandaşları. Ama onlar, Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde köprü görevi yapıyorlar. Uygur Türkleri ile aynı kökten geliyoruz, aynı dine inanıyoruz. Bunu, Çin yönetimi dahil kimse inkár etmiyor. Önemli olan, herkesin olduğu yerde ülkesiyle bütünleşmesi, hem de bulunduğu yerden Türkiye ile dostluk ve işbirliğine köprü vazifesi görmesidir" dedi...
Normalde söylenmesi gerekenlerdi! Ama öyle değildi! Dünya dengesini yerinden oynatacak bir hamleydi bu! Zaten öyle oldu! ANKARA-PEKİN yakınlaşmasını istemeyen Washington hemen devreye girdi! Amerika'da yaşayan RABİA KADİR isimli zengin bir kadını harekete geçirdi! URUMÇİ karıştı!
Çin güvenlik güçleriyle Uygurlar arasında başkent Urumçi'de patlak veren çatışmalarda 156 kişi öldü, 828 kişi yaralandı. Olayların fitilini, bir oyuncak fabrikasında zorla çalışmaya götürülen Uygur kadınlara sarkıntılık yapılması ateşledi! Bunu engellemeye çalışan iki UYGUR'un öldürülmesi ortalığı ayağa kaldırmaya yetti de arttı bile!
Yani bir güç bize "ÇİN'le biraraya gelemezseniz! Bu öyle kolay değildir!
Faturası vardır!" demek istiyordu!
Şimdi de dün vahşi bir saldırının yaşandığı Fransa'ya geçelim!
Ama DÜN'den önce dün vardı!
16 Aralık: Dijon ve Mulhouse kentlerindeki camilere saldırıldı. Aynı gece 17 araç kundaklandı.
20 Aralık: AA'nın muhabiri Hajer M'tiri, Paris'te İslamofobik ifadeler kullanan birinin saldırısına uğradı.
20 Aralık: Tours kentinde karakola girerek Fransız polisi yüzünden bıçaklayan Müslüman genç, polis tarafından vurularak öldürüldü.
Gencin "Allahüekber" diye bağırdığı söylendi.
22 Aralık: Dijon'da "Allahüekber" diye bağıran biri otomobilini yayaların üzerine sürerek 13 kişiyi yaraladı.
26 Aralık: Almanya ile Fransa sınırında 1800 araçta 400 kilo patlayıcı el geçirildi.
IŞİD'in Paris'e saldıracağı iddia edildi!
31 Aralık: Alsas ve Strasbourg'da 30 araç kundaklandı. Gözaltına alınanların İslami örgütlere üye oldukları açıklandı.
1 Ocak: 1600 otomobil kundaklandı. 81 Müslüman gözaltına alındı.
VE DÜN...
7 Ocak: Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırganların kaçarken "Allahüekber" diye bağırdığı açıklandı.
Bir el FRANSA'yı MÜSLÜMANLAR üzerinden uyarıyordu! Saldıranlar Müslüman, zarar görenler Fransız'dı! GARİPTİ DOĞRUSU! Türkiye FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİ Çin'e vermeye kalkmış, bir anda KOBANİ dünyanın sorunu oluvermişti! 6-7 Ekim olayları patlak vermiş ve 45 vatandaşımız hayatını kaybetmişti! Aynı senaryo şimdi Fransa'nın başındaydı! Büyük güçler zar atmazdı! Kobani olaylarından sonra HOLLANDE ile yakınlaşma tavan yapmış ve Fransız lider Esad'ı bile "ŞEYTAN!" diye tanımlamaya başlamıştı!
Bütün bunlar olurken Ankara, "Çin tek seçenek değil! Belki Fransa ile FÜZE SİTEMİ konusunda anlaşma olabilir!" deyivermişti! Bu haber en çok Hollande'ı mutlu etmişti! Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiltere ile birlikte Ortadoğu'da en etkili devlet olan Fransa, Erdoğan'ın çizgisine yanaşıyordu!
Türkiye dünyadaki kilit ülke tanımına tam uyan tek devletti! Eğer Pekin ile yakınlaşma olursa enerji trafiğinden Çin'in ürettiği ucuz malların dolaşımına kadar gerçekleşecek her hamle ABD'yi bitirir, bölgeden silip atardı!
Bu nedenle Ankara'nın asla ve kat'a Çin'e yanaşmaması gerekiyordu! Bağımsız politikalar peşinde koşarken FRANSA da seçenek değildi!
Bu yüzdendir ki Hollande "Allahüekber" diyerek olay yerinden ayrılan teröristler tarafından zor duruma düşürülüyordu! Erdoğan da zaten GEZİ ve SARAY konularında görüldüğü gibi İSLAMCI BİR TEHLİKEYDİ! Yani ÜST AKIL olayları önceden kurguluyor ve "Türkiye Çin'e yanaşamayacağı gibi Fransa'dan da uzak durmalı!" diyordu! Zaten Paris MEDYASININ feryatlarıyla Hollande'ın da Erdoğan'a uzattığı el bir şekilde kesilmeye çalışılacaktı!
Barış sürece başladı! 3 PKK'lı kadın Paris'te infaz edildi! FÜZE SİSTEMİ masaya geldiğinde Çin'in adı anıldı, KOBANİ patladı! 6-7 Ekim olaylarında 45 canımız gitti!
Dün de Paris'te vahşi saldırı yaşanmadan önce DOLMABAHÇE ve SULTANAHMET uyarısı yapıldı!
Hesabı olan güçler Türkiye'nin yanında Fransa'ya da ceza kesiyordu! Bir yanda işi isteyen Çin, diğer tarafta vermeyen ABD vardı! KARİKATÜRİSTLERİN genelde bulunmadığı toplantı salonunun DOLU olduğunu bilenler Kaleşnikofla kurşun yağdırıyor ve İSLAM'a hakaret edenler MÜSLÜMANLAR tarafından cezalandırılıyordu! İnanmamızı istedikleri oyun buydu! Zor da değildi! Zaten "Müslüman demek terörist demekti!"
Bu algıyı yerleştirmek isteyen çok kişi sıradaydı!
Saldırıyı kim yapmıştı? Bunun önemi yoktu!
Belki birileri adına iş tutan Fransız derin devleti!
Bilmiyoruz! Bilmemiz gereken Türkiye'nin attığı zara karşılık verenlerin cezalandırıldığı! Olay bu!
Erdoğan'a yapılan saldırılar da aynı gerekçeyle! İşin garibi içerideki saldırıları da EN OKUMUŞ çocuklar üzerinden gerçekleştiriyorlar!
Bu da garip! Hem de çok!
Ne olur BÜYÜK GÖRÜNEN KÜÇÜK BEYİNLİ adamlara inanmayın! Ülkenize sahip çıkın! Bizim BİZDEN başka dostumuz yok!
Olması da gerekmiyor! BİZ yeteriz!

NOT: Bu yazı bittiğinde Fransa'da saldırı gerçekleşmiş, SAVUNMA SANAYİ toplantısı yeni başlamıştı...
Ergün Diler
TAKVİM GAZTESİNDEN ALINTI

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Paris-Pekin hattı-Ergün Diler

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle