phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Tamamen tesadüf!

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Tamamen tesadüf!           (gösterim sayısı: 1.129)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.588
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 10.01.2015- 23:04
Alıntı yaparak cevapla  


Fransa'daki vahşi ve kanlı saldırının arkasında ne olduğu çok konuşulacaktı!
Tetiği çekenler yakalansa da KUKLACI bilinemeyecekti!
Görmeyenler zaten görmemeye devam edecekti! Herkes bağlı bulunduğu KAMPIN gereğini yerine getirecekti!
Bütün aktörleri anlamak, çözmek ve nereye gittiğimizi görmek için uyanık olmak durumundayız!
Ortada büyük, hem de çok büyük oyun vardı!
Defalarca söylediğim gibi TÜRKİYE bu işin tam göbeğindeydi... OSMANLI ORDUSU Kut'ül Ammare'de İngilizler'i yendikten sonra dengelerin kurulması şart oldu! Fransa'nın BEYRUT Konsolosu George Picot ile İngiliz diplomat Mark Sykes'ın imza attığı anlaşma, yani SYKES-PICOT, Osmanlı topraklarını İngiltere ve Fransa arasında paylaştırıyordu!
Paylaşımda Afrika'nın kuzeyi olmasa da domino etkisiyle oralar da elden gidiyordu!
Peki bu anlaşmayı kim duyuruyordu! EKİM DEVRİMİ nedeniyle başka bir FREKANSA geçen RUSYA!
Bugün ne oluyordu?
Yine aynısı!
Yeni SYKES-PICOT'a Türkiye ile Rusya karşı çıkıyordu! Ruslar, Akdeniz'e DONANMA göndererek "Oyunu biliyoruz!" mesajı veriyor ancak başka bir el de PETROL FİYATLARINI yere sererek Kremlin'in cebindeki parayı çekip alıyor ve güçsüz bırakıyordu! Büyük oyun kurucu Putin'i dışarıda tutuyordu! Hem de örseleyerek!
Biraz daha açalım...
Geçtiğimiz gün yazdım! BARZANİ "Amacım Sykes-Picot anlaşmasını tarihin çöplüğüne atmak! Çünkü Irak ülke değil! Kürtler diğer milletlerle yaşamak zorunda değil! Şiiler ile Sünniler de birarada olamıyor! Sorun büyük! Birinci Dünya Savaşı'nda atılan imzalarla kurulan devletler yıkılmadan rahat yok!" anlamına gelecek sözler söyledi! Aslında Ankara da Osmanlı'nın paylaşımından PAY alanlara bir ders vermeyi istiyordu!
Ama en çok isteyen Amerika'ydı!
Avrupa'nın Çin'le bağlantısını kesmek, ileride kendisine rakip olacak tüm oyuncuları kontrol altında tutmak derdindeydi! Çin en büyük tehlikeydi onlar için! Hele EURO talep eden ÇİN! Bu nedenle AVRUPA öteden beri Washington'un hedefiydi! Avrupa'ya bakıldığında da kaynaklarını MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDAN sağladığı görülüyordu! Bugün hemen hemen her Müslüman devlette İngiliz, Alman, Fransız ve İtalyan rüzgarı görmek fazlasıyla mümkündü! Yıllardır başa gelen isimler de zaten ABD karşıtıydı! Saddam, Kaddafi ve Esad gibi...
Bu isimlerin pek çoğu ARAP BAHARI ile tasfiye oldu! Ancak dengenin ABD tarafına döndüğünü tam olarak söylemek zordu!
Ama SAVAŞ buradaydı! Yeni SYKES-PICOT'un hayata geçmesi içindi! Sınırlar değişecek, yeni ülkeler yeni liderler ortaya çıkacaktı! Bir uçtan Avrupa, diğer uçtan da ABD çekiştiriyordu! Çin ile Rusya da ABD'ye karşı TUTUM içinde yer alıyordu!
Mücadelenin sıkıştığı durumlarda OPERASYONLAR ön almak için yapılırdı!
Fransa'daki KATLİAMIN arkasında da bu mücadele vardı! Tabii kimse çıkıp bunu ispatlayamayacak, hatta tetiği çektirenler cenazede en ön safta olacaktı! Böyle olurdu bu işler! AVRUPA yıllardır önleyemediği bir tehlike ile başbaşaydı! AFRİKA'dan, Ortadoğu'dan çok sayıda MÜSLÜMAN kaçak yollarla Paris'i, Milano'yu, Brüksel'i, Amsterdam'ı, Londra'yı, Berlin'i dolduruyordu! BİR GÜÇ gariban siyah derili insanları gemilere doldurup onların kıyılarına bırakıyordu! Büyük çoğunluk da hedefe varıyor ve içerilere kadar süzülüyordu! Bu HAMLE zamanla içeriden o ülkeleri karıştıracak ve yıkıma götürecek hale geliyordu!
Zaten operasyonun amacı da buydu!
Bir AKIL "Siz bu insanları 100 yıldır sömürüyorsunuz! Şimdi alın besleyin!" demek istiyordu!
Bu kadar mı!
Değil elbette! Operasyonun ikinci ayağı çok önemliydi! Asıl mesaj buradaydı! "Eğer Ortadoğu'dan pılınızı pırtınızı toplamazsanız sizi içeriden ateşe veririz!
Yanar, kül olursunuz! Derhal irtibatınızı kesin" deniliyordu! Amerika, Avrupa'yı sıradan insanlar olarak bizlerin göremeyeceği şekilde AÇIK AÇIK tehdit ediyordu!
Yeni SYKES-PICOT'a direnen Moskova'yı da petrol fiyatlarını aşağı çekerek DOLARLA vuruyordu! Buna itirazı olan Erdoğan da PARALEL YAPI ile tasfiye edilmek isteniyordu!
Bu nedenle Ankara, ÇİN'i bölgeye FÜZE SAVUNMA SİSTEMİYLE davet ederek karşı hamleyi başlatmış, Putin'le ilişkileri geliştirmiş, GAZ KORİDORU açarak yeni bir adım daha atmıştı!
Fransız lider Hollande da Türkiye'nin ipine sarılıp bölgede kalmaya çalışmıştı!
Ancak ilk darbeyi eski sevgilisinden yemişti! First Lady Valerie Trierweiler "Bu Anlar İçin Teşekkür Ederim" isimli kitabıyla Hollande'a KARAKTER SUİKASTI için düğmeye basıyordu! "Hollande, soğuk, sevgisiz, fakirlerden de hiç hoşlanmaz. Fakir bir genç kız ne kadar güzel olursa olsun, onun için değerli olamaz.
Ancak zengin bir kadın, ortanın üstü güzelliğe sahipse, onu alır. 2000 yılıydı.
Hollande, 4 çocuğunun annesi Royal ile birlikteyken, o sırada çift hakkında bir haber yaptım. O tanışmadan kısa bir süre sonra birlikte olmaya başladık. Her şey çok hızlı gelişmişti.
Hollande'ın Royal'den ayrılmasıyla ilişkimizi açıkladık... François zenginleri sevmeyen bir adam olarak seçimleri kazandı. Fakat aslında François fakirleri hiç sevmez. O ve solcular, fakirleri dişsiz insanlar olarak yorumluyor. Ve François bu mizah anlayışıyla gurur duyuyor..." sözleriyle ağır darbeyi indiriyordu!
Ancak yeni SYKES-PICOT herkesi korkuya sürüklemişti!
Hatırlayın!
Fransız petrol devi TOTAL'in CEO'su Christophe de Margerie, Rusya'daki uçak kazasında hayatını kaybetti. İhtimal dahilinde olmayan oldu! Uçak pistteyken kamyona çarptı!
Ve haliyle acı son! Oysa Christophe de Margerie'nin ölmesi gerekiyordu! CEO, Avrupa'yı Rusya ile barıştırmak istiyordu! "Kavgayı bırakalım!
Avrupa'nın çıkarı Rusya'nın yanındadır!" diyordu! Yani gaz sorunu olsa da asıl rakibimiz RUSYA değil, ABD demek istiyordu! Ama dengeyi değiştirmek istediği yerde öldürüldü!
PKK'lı 3 kadının Paris'te öldürülmesi, Galatasaray Üniversitesi'nin yanması da tesadüf değildi!
Aynı şekilde son haftalarda ALMANYA'da başlayan MÜSLÜMAN karşıtlığı da ŞANS eseri gelişen bir olay değildi, olamazdı!
Almanya'nın Ortadoğu'daki hedeflerinden çekilmesini isteyenler, Müslümanlar üzerinden yeni OYUNU sahneye koymaya çalışıyordu! Tıpkı Fransa'daki gibi! Amerika'nın bütün bunları yapabilmesi mümkün değildi! Aynı anda Çin, Rusya, Avrupa ve Türkiye ile didişemezdi! Didişse de sonuç alamazdı!
Türkiye yanında olsa ve Ankara bir denge kursa her şey çok daha sağlıklı olacaktı!
Ama onlar cevabı KOBANİ ile verdi! İşi daha da zora soktu!
Washington'ın bir an önce Ankara'nın gönlünü ve güvenini kazanması şarttı!
Biz, OSMANLI'yı geri getirebilmek için, onlar da buralarda yaşayabilmek için buna mecburdu!
Türkiye büyürse Rusya ve Avrupa dengeleri de yerine otururdu!
Yok KOBANİ kartını, Kürt kartını kullanmaya devam etmek isterlerse PASAPORTLA bile buralara gelemezlerdi!
Tercihlerini yakında göreceğiz!
Olay budur! PAYLAŞIM ve GÜÇ SAVAŞI! Maalesef biz tam ortasındayız!
Amaçları bizle anlaşmak değilse kavga giderek büyüyecek!
Her yerde yumruk sesleri duyulacak!
Ha bunlara inanmıyorsanız "Karikatüristleri İSLAMCILAR
öldürdü!" deyin, bitsin gitsin!
  Ergün Diler
TAKVİM GAZETESİNDEN ALINTI

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Tamamen tesadüf!

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle