phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Ergün DİLER -Derin Türkiye-Takvim gazetesi

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Ergün DİLER -Derin Türkiye-Takvim gazetesi           (gösterim sayısı: 1.169)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.588
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 20.05.2015- 20:44
Alıntı yaparak cevapla  Derin Türkiye
Rüzgarnereden esti bilemiyorum!
Ama CHP, MHP, HDP ve ismini sayamadığım irili ufaklı partiler malum yapı ile biraraya geldi! Bazen yapının adamları partilere gitti, bazen de partiler bunlara adamlarını gönderdi! Buraya kadar normal! Olabilir!
Ancak benim anlamadığım CHP ve MHP! Nasıl bu yapıyla yan yana geliyorlardı!
İki köklü gelenek, iki çınar hiç düşünmeden ellerini uzatıyordu! Dün 19 Mayıs'tı!
Malum yapının gazetesine baktım! Ne yapacaklarını bildiğim halde! Ne 19 Mayıs bayramı ne de ATATÜRK vardı! Olmazdı zaten!
Okullarında KÖTÜ İNSAN olarak okuttukları Atatürk bu yapının gazetelerinde yer almazdı!
19 Mayıs anonsu da küçük, yasak savmak içindi! Allah'tan MİGROS ilanı yetişmiş de iç sayfalarda ATATÜRK ve BAYRAM zorunlu olarak yer almıştı! Adamların hayata bakışlarına tek söz etmeye hakkım yok! Böyleler!
Hatta saygı da duyarım! Ama CHP ve MHP bunu oy verenlerine nasıl anlatır? Mustafa Kemal'i hayatlarına sokmayanlarla nasıl birlikte yürürler? Galiba güzel soru bu! Ne dersiniz? Cevap verebilirler mi?
Sanmam!
Peki neden böyle? Onu da siz söyleyin! 19 Mayıs'taki en güzel yazı Murat Bardakçı'nındı!
Belge ile anlatılan bir gerçek vardı!
Daha önce birkaç kez yazmıştım! "19 Mayıs'ı ve Mustafa Kemal'i tanımıyoruz" diye. Hoş Sultan Vahdeddin'i de tanımıyorduk! Hele okullarda "Mustafa Kemal kahraman, Sultan Vahdeddin ise hain" diye öğrenirdik! 90 yılda bunu düzeltemedik!
Nesiller yanlış bilgilerle geldi geçti!
Yıl 1917...
Veliahd Vahdeddin Almanya'ya gezi için gidiyor! Yanında SIRDAŞI Mustafa Kemal Paşa var! Yani en güvendiği ismi yanına alıp seyahate çıkıyor ve dünyayı konuşuyorlar!
Yaveri ne de olsa! Zaten devletin içinde bulunduğu şartlar hiç de içaçıcı değil! Herkes bir çare peşinde! Daha sonra BANDIRMA VAPURUYLA Mustafa Kemal Samsun'a çıkıyor!
Bu bize İngilizler'e görünmemek için "tehlikelerle dolu yolculuk", "gece yol alma", "ışıkları söndürme" gibi masallarla aktarıldı! Bardakçı da bunu belgesiyle ortaya koymuş! Samsun'a TAYİN EMRİNDEN hem Sultan Vahdeddin'in hem de Damat Ferit Paşa'nın bilgisi var!
En ince ayrıntıya kadar!
Şimdi size başka bir şey aktaracağım... Konunun devamı olarak! Rahmetli Mahir Kaynak Hoca ile bir gün evinde yine sohbet ediyorduk! Çok uzun sürerdi konuşmalarımız! Zaten bu konuyu sık sık gündeme alır, tartışırdık!
Bir gün fazla sıkıştırmış olacağım ki son parçayı da koydu!
Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkması, bütün ordunun ona biat etmesi, içeride kendisine karşı hakiki bir direnişin olmaması, komutayı eline alması, istikamet belirlemesi ve zaferden sonra HANEDAN'ın hiç karşı çıkmaması ve Sultan'ın, "Mustafa Kemal'i devirelim!" teklifini yapanları kovması üzerinde hiç kafa patlatmadık!
Sevmiyorduk düşünmeyi!
Kısa yolu tercih edip başkalarının yazdığı TARİHİ okumayı tercih ediyorduk! Masal tadında olduğu için sanırım! OYSA ortada OSMANLI DERİN DEVLETİ'nin yaptığı kocaman bir operasyon vardı! Biz bilmesek de her şeye karar veren HANEDAN'dı! Osmanlı Devleti'ydi!
Onlar, devletin yok olmasına razı gelmediği için başkalaşmasını tercih etti!
Bizler bunu çocuklarımıza "BUNLAR HAİN!" diye öğrettik!
Yahu toprağın sahibi toprağını satar mı?
Hiç düşünmedik!
Gençlerin de düşünmesini istemedik!
Mustafa Kemal bu son operasyon için aranılan ve bulunan en güvenilir isimdi! Aileye yakın başka isimler olsa da operasyon onunla yürüdü! Tarihimizi 1923'ten başlattıkları için Mustafa Kemal'in de bir OSMANLI SUBAYI olduğunu hatırlamayız! Görmezden geliriz! Oysa O, Bulgaristan'daki bir baloya YENİÇERİ kıyafetiyle gidecek kadar Osmanlı'ydı! Ama görevi farklıydı!
Nasıl O, Yavuz Sultan Selim'le, Kanuni ile, Fatih ile, II. Mahmud ile sonsuza kadar yaşamadıysa bizler de yolumuza devam etmeliydik! Ama birileri bunu anlamıyor ve kullanıyordu! Hepsi bizim için çok değerliydi! Ama devletlerin canı, kanı, ruhu, adımları ve hesapları olurdu!
En önemlisi hedefleri olurdu! HANEDAN bavulunu kendi isteğiyle toplarken 90 yıl kazanmayı hesap etmişti! Yok olmaktansa BAŞKALAŞMAK bir tercihti! BAŞKALAŞMAK için yani değişmek için de ZA FER gerekirdi! Yoksa YENİLİKLERİ kabul ettirmek hiç kolay olmazdı! Ki zafere rağmen olmadı! Bu zafer de YUNANİSTAN tarafından bize verilecekti! Zaten Yunan'ın karadan işgal altındaki İSTANBUL'a değil de denizden İZMİR'e çıkmasının hiçbir mantıklı izahı yoktu! Bir ONBAŞI'nın bile almayacağı kararı bir DEVLET nasıl alıyordu?
Karadan birliklerle iki saatte İstanbul'a gelmek varken niçin saatlerce denizden yolculuk isteniyordu? Zor olan tercih ediliyor ve denizden çıkarma yapılıyordu!
Akıl alır gibi değil!
Sebebini bilen var mı?
Peki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in kocası Prens Philip'in babası Prens Andrew kimdi? Bilmiyorduk! Sakarya Meydan Muharebesi'nde Yunan II. Ordusunun Komutanı'ydı.
Prens Andrew aynı zamanda Yunan Kralı Konstantin'in de kardeşiydi.
Andrew savaş kaybedilince idamla yargılandı ama son anda asılmaktan kurtuldu! Yunanistan'ı ailesiyle birlikte terk etti. Kraliçe ile kocası Philip sadece eş değil aynı zamanda akrabaydı!
Osmanlı DERİN DEVLETİ'nin operasyonu bu zaferle kesinlik kazanmış ve taşlar yerine oturmuştu! Bundan sonrası da Mustafa Kemal'e aitti!
Söylenileni yapacaktı! Yaptı da... Görev insanıydı, güvenilirdi! Ve çok iyi bir askerdi!
Ancak TÜRKİYE kurulduktan sonra İNGİLİZLER rotadan çıktığımızı gördü! Kötü bir şey olduğu için söylemiyorum ama İsmet Paşa İngilizler'e çok yakındı! 55 yaşından sonra bu nedenle İngilizce öğrendiği söylenirdi! O başka bir yola inanıyordu!
Mustafa Kemal başka! O çatışma yani başlangıçtaki kavga hiç bitmedi! Bu nedenle CUMHURBAŞKANLARINI olaysız bir şekilde seçemedik!
Kavganın temelinde bu vardı! Zaten Mustafa Kemal hayatayken imzalarını kullanamaz olmuştu! Bir ekip sahte imzalarla kendisini tasfiye etmişti! Ama millet bilmiyordu!
Peki bu olayı nasıl bu kadar net biliyorum! İşte Mahir Hoca SON OSMANLI SADRAZAMININ OĞLU ile çok iyi arkadaştı! Aynı zamanda Mahir Hoca'nın da hocasıydı!
O gün bana bunun detaylarını anlattı! Sadrazam her şeyi en ince ayrıntısına kadar geride bırakmıştı! OPERASYONUN KUSURSUZ işlediğinin altını da çizmişti!
Şimdi gelelim bugüne...
Özal'la başlayan bir serüvenin içindeyiz! Ekonomi, ordu, sermaye, dünya ile bütünleşme! Hepsi yeni formatla yeni bir yola girdi! Hızla giden trenin içindeyiz! Her durakta büyük değişiklikler oluyor! Ama bunları görmüyor ve okumayı başaramıyoruz!
Trende hızla yol almaya devam ettiği için istikametin neresi olduğunu da bilmiyoruz! Ama birileri sürekli KORKUTUYOR!
ATATÜRK'e hakaret edenlerle yanyana gelerek hem de!
Çok ikiyüzlüyüz! Samimi değiliz!
Ne sevgimizi ne de düşmanlığımızı gösterirken mert olabiliyoruz! Oysa ülke 90 yıl sonra şahlanıp hikayeyi yarım bıraktığı yerden tamamlamak için yolda!
Herkesin kazanacağı büyük bir ülke olmak için! Şimdi manşetlerle, kurdukları ittifaklarla bizi korkutmaya çalışanlar KURULACAK BÜYÜK ÜLKENİN NİMETLERİNDEN faydalanmayacak mı?
Tabii ki faydalanacak! O zaman neden millete ve devlete inanmadığınız bir metodla saldırıyorsunuz! Ne istiyorsunuz? Ya da size kim ne emir veriyor?
Devletinize güvenin! En zayıf anda bile bu oyunu kuranların aklına itimat edin! 16 YILDIZ size bir şeyler hatırlatsın!
Kimse vermedi onları! Biz kurduk!
Şimdi en çok parlayacak olanı inşa ediyoruz! İçerideki yabancıların feryadı bu!
Ne dersiniz? Düşünün bakalım! Balkanlar karıştı! Makedonya'da garip işler oluyor!
Üsküp'teki Başbakanlık binası önünde toplanan binlerce kişi, içeriye girmeye kalktı... Hükümetin istifasını isteyen göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada, 100'e yakın eylemci yaralandı. Gösteriyi organize eden USAID, NED, PNAC ve SDSM, olayların birçok kente yayılmasını sağladı. Peki, USAID, NED, PNAC ve SDSM'ın ortak özelliği neydi?
Bildiniz! George Soros'a yakın olması! Gösteriye katılan 2 bin kişinin SOROS'un adamları tarafından desteklendiği ortaya çıktı. Kişi başı 1500 euro! Peki gösterileri kimler yakından takip ediyor?
Evet!
BBC, CNN, Reuters ve New York Times... Mesaj alındı mı? Türkiye çok derin ilişkileri bağrında yaşatan bir ülkedir! İmparatorluk genlerinde vardır! İhsan Sabri Çağlayangil, HUMEYNİ'yi Yalova'da ağırlamış ve kontrol etmişti! Troçki'de İstanbul'da BÜYÜKADA'da misafir edilmişti! Hatta öldürülmeden önce Kaddafi'ye de aynı teklifin götürüldüğünü duydum! Galiba şimdi MURSİ için çalışmalar başladı! İdamı engellemek için DERİN tarafımız devrede! Boş dönmezler!
İnşaallah!

kaynak: Takvim gazetesi

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Günün sözü
 »  Ergün DİLER -Derin Türkiye-Takvim gazetesi

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle