phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Web dizayn için
 »  SLAYT NASIL HAZIRLANIR

Yeni Başlık  Cevap Yaz
SLAYT NASIL HAZIRLANIR           (gösterim sayısı: 1.670)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.589
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 13.03.2011- 13:26
Alıntı yaparak cevapla  


Aşağıdaki işlemleri sırayla yaparsanız sizinde slaytınız olmuş olur.

Öncelikle elinizde şiir ve bu şiire uygun manzaralar   ve müzik olması gerekiyor. Slaytınıza müzik ekliyecekseniz müziğiniz   kesinlikle wav uzantılı olmalıdır eğer mp3 uzantılı bir müzik ise bunu   wav’e çevirmeniz gerekiyor. Ben   “Adope Audition”   Proğramı ile mp3 leri wav’e   çevirip slaytıma öiyle ekliyorum.

1 -   Power Point;   proğramınızı açıyorsunuz programın içinde mausunuzun sagına tıklıyorsunuz ve arka planı tıklıyorsunuz daha sonra imlece tıklıyorsunuz ve dolgu efeklerini seçiyorsunuz,   üstten 4. sıradan   resimi tıklıyorsunuz   alttaki resmi seç   butonuna basıyorsunuz ve daha önce seçtiğiniz ve bilgisayarınıza kayıt ettiğiniz manzaraya ulaşıyorsunuz,   resmin üzerine   tıklıyorsunuz ve ekle buutonuna   basıyorsunuz yukarıda sağda tamamı tıklıyorsunuz   uygula seçeneğine tıklarsanız o sayfaya resim yerleşiyor yok tümüne uygulaya   tıklarsanız tüm slayt sayfalarına bu resim otomak işlenecektir. Böylelikle ilk sayfayı yapmış oldunuz.

2 - İkinci Sayfayı Oluşturmak;   İkinci ve daha sonraki sayfaları oluşturmak için yukarıda ekle menüsünü   tıklıyorsunuz otomatik olarak ikinci sayfanız oluşuyor, Eger slaytınız bir kaç sayfa olacaksa aynı işlemi tekrarlıyarak istediğiniz kadar sayfa oluşturabilirsiniz. Yine bunlara resim ekliyeceğiniz zaman yukarıda anlatıldığı gibi,

programın içinde mausunuzun sagına tıklıyorsunuz ve arka planı tıklıyorsunuz daha sonra imlece tıklıyorsunuz ve dolgu efeklerini seçiyorsunuz,   üstten 4. sıradan   resimi tıklıyorsunuz   alttaki resmi seç   butonuna basıyorsunuz ve daha önce seçtiğiniz ve bilgisayarınıza kayıt ettiğiniz manzaraya ulaşıyorsunuz,   resmin üzerine   tıklıyorsunuz ve ekle buutonuna   basıyorsunuz yukarıda sağda tamamı tıklıyorsunuz manzaranız pps sayfasına yerleşmiş oluyor.

3 - Manzara Üstüne Şiir Yazmak; Bunun için altta kare içerisinde A işareti bulunan Metin Kutusunu seçip manzaranın üstüne tıklamanız yeterli daha sonra istediğiniz şiiri klavyenizden yazabilirsiniz.

4 - Yazınıza Hareket Verme; Yazdığınız şiirin her satırına hareket vermelisiniz bunun için şiirinizin satırını mausunuz ile karartın ve sağa basarak   özel animasyonu seçin   sağ üst tarafta oluşan efekt seç   butonuna basın ve istediğiniz hareketi tıklayın böylelikle yazdığınız satır slayt başladığı zaman hareketli gelecektir. Bazı sözlerin vurgulu olması içinde   metin kutusunun yanındaki Wordart Ekle   menüsünü seçin ve yazınızı yazın daha sonra yine buna aynı şekilde özel animasyondan istediğiniz hareketi verin.

5 - Slayt Geçişi ; Oluşturduğunuz sayfaların daha güzel gelmesi için yukarıdan slayt gösterisini   tıklayın onun altında bulunan slayt geçişini tıklayın   her sayfa için yukarı sağdaki   seçili slaytlara uygula bölümünden her hangi birini tıklayın. Böylelikle her sayfanız daha özel bir görünüm ile gelecektir.

6 - Geçişi Değiştir; Seçili slaytlara uygula bölümünün hemen altındaki geçişi değiştir bölümünün altındaki birinci imlecten slayt hızını   ayarlıyabilirsiniz. Ses bölümünden ise her satırınıza ses efekti verebilirsiniz.

7 - Müzik Ekleme;   Slaytınıza müzik eklemek için yine aynı   ses   bölümünün imlecine tıklayıp   asansör ile en alta iniyorsunuz ve diger sesleri   tıklıyorsunuz. Bu sizi otomatik olarak daha önce bilgisayarınıza kayıt ettiğiniz wav uzantılı   müziğe göntürecektir. Bunu slaytın ilk sayfasında yapmanız gerekiyor. Müziği seçip tıkladığınız zaman müzik slaytınızın ilk sayfasına otomatik olarak yerleşecektir. İkinci ve üçüncü sayfalarınızda ses yok   menüsünü işaretlemelisiniz ki müziğiniz slayt ile başlasın ve   sonuna kadar devam etsin.

8 - Zamanlama Provası; Slaytın estetiği önemli slayt müzik ile başlamalı müzik bittiği zaman bitmeli bunun için slayt gösterisini tıklayıp ordan zamanlama provasını seçin ve slaytınızın müziği başlayacaktır sol köşede de zaman sayacını göreceksiniz onu bir kere dinlemelisiniz ki müziğinizin kaç dakika   sürdüğünü görebileseniz daha sonra bunu da kaç sayfa slayt yaptıysanız ona bölmelisiniz örneğin müzik 4 dakika ise slaytınız 4 sayfa ise her bir sayfaya 1 dakika verin.

9 - Slaytın Otomatik Tekrar Başlaması; Bunun için yukarıdaki slayt gösterisi   bölümünü seçin ve gösteri ayarla bölümünü aç seçenekleri göster   menüsünden

Esc karakterine kadar sürekli döngü   seçeneğini işaretlediğiniz zaman slaytınız bittiği zaman otomatik tekrar başlayacaktır. Bu sebeple son sayfanıza 15 saniye daha fazla zaman bırakın.

10 - Şifrelendirme; Slaytınızın kalıcı kalıp değişikliğe uğramaması için şifre vermeniz gerekli bunun için slayt yapımı bittikten sonra   araçlar bölümüne gelin güvenlik seçeneklerini tıklayın   karşınıza açma provası   ve değiştirilecek parola çıkacak   siz bu ikinci menüye değiştirilecek paroloya   istediğniz şifreyi verin ve tamamı tıklayın   aynı şifreyi tekrar yazın ve tamamı tıklayın daha sonra   farklı   kaydete gelip   slaytınıza bir ad verdikten sonra power point gösterisi olarak kaydettiğiniz zaman size özgü ve sizin şifrenize bağlı slayt oluşmuş olacaktır.

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Web dizayn için
 »  SLAYT NASIL HAZIRLANIR

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle