phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  İslam Tarihin den Seçmeler
 »  Mâlik bin Dinâr ve Hırsız

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Mâlik bin Dinâr ve Hırsız           (gösterim sayısı: 1.585)
Yazan Konu içeriği

boşluk

admin
[lovepowerman]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 08.09.2010
İleti Sayısı: 225
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 30.05.2011- 21:12
Alıntı yaparak cevapla  HIRSIZ
Büyük din bilginlerinden Mâlik bin Dinâr’ın evine, bir gece hırsız girdi. Sağa bakar, sola bakar, köşe bucak her yanı yoklar, ama evde çalacak bir şey bulamaz.
Evden savuşup gitmeyi düşünür. Ev sahibi Mâlik, onun bütün hareketlerini izlemiştir. Hırsız kapıdan çıkarken, ardından seslenir: “Ziyaretçi kardeşim, nedir bu acelen?”
Hırsız bu sesleniş karşısında şaşırır, ürperir. Ancak Malik’in ses tonundaki yumuşaklık ve okşayıcılık, onun korkusunu giderir.
Mâlik bin Dinâr: “Kusura bakma! Bizden bir dünyalık edinemedin, âhiretin için bir şey kazanmak ister misin?” diye sorar hırsıza.
Hırsız, gizemli bir hava içinde hisseder kendini. İlk defa birisi ona suçlu muamelesi yapmamakta, insan yerine koymaktadır. Bu duygular içinde: “İsterim elbette,” der.
Mâlik, şefkatle seslenir: “Öyle ise, korkma, beni kendine dost bil. Şu su ile abdest al da, iki rekat namaz kıl şuracıkta!..”
Hırsız, derhal abdest alır, iki rekat namaz kılar. Bunun üzerine Mâlik: “Dostum! Sabaha kadar burada kal, hiçbir endişe duyman gerekmez,” der.
Hırsız da sabaha kadar o evde kalır. Sabah olunca, Mâlik ile hırsız, sabah namazını cemaat ile kılmak üzere mescide giderler.
Mâlik’i yanında biri ile birlikte görenler: “Efendi hazretleri, bu yanınızdaki adam kimdir? Daha önce hiç buralarda görmedik,” diye sorarlar.
Mâlik: “O bizi çalmaya gelmişti, ama biz onu çaldık ve şimdi de dost ve kardeş olduk,” cevabını verir.

http://www.lovepowerman.net
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  İslam Tarihin den Seçmeler
 »  Mâlik bin Dinâr ve Hırsız

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle