phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Bunları biliyormuydunuz ?
 »  İSTİHBARAT

Yeni Başlık  Cevap Yaz
İSTİHBARAT           (gösterim sayısı: 1.088)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.590
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 07.01.2016- 20:00
Alıntı yaparak cevapla  


GÜNCEL II
1- CIA etkili bir İSTİHBARAT kuruluşudur. CIA tepesinde Amerika'nın politikalarını belirleyen 12-13 kişi vardır. Koca bir geminin ne yöne gideceğine ve orada ne yapacağına bunlar karar verir. Başkanların bir önemi yoktur. Mesela, Kennedy önemliydi, bildiğini yapmaya kalktı ve sonunda gitti. CIA hedef seçtiği ülkelerde KİŞİLERLE temas kurar. Bazen para, bazen ilke, bazen şöhret, bazen de ülke değiştirme garantisi ile sonuç alır.
2- İngiliz İstihbarat Servisleri MI5 ile MI6 da çok profesyonel servislerdir. Hatta EN İYİ diyebiliriz. Bunların da tepesinde KRALİYET'in seçtiği adamlar vardır. Hiçbir örgüt kendi başına hareket edemez. Hedefler verilir. İngilizler'i ayıran ve farklı kılan TEKNİKLERİDİR.
3- Hindistan'dan beri İngilizler, hedeflerindeki ülkede BİR AİLE SEÇER ve onu EKONOMİK olarak uçururlar. Bu aileyi güçlendirir ve ülke içinde söz sahibi olmasını sağlarlar. Tek bir aileyi kontrol ederek de koca bir ülkeyi yönetirler. MI6 böyle çalışır.
4- İngiliz İstihbarat Servisleri MI5 ile MI6 ÖRGÜTE İNANIRLAR, örgütlenir giderler. Bu nedenle AŞİRETLER ve DİNİ GRUPLAR kesinlikle ama kesinlikle bu gözlükle incelenmelidir. Çünkü pek çok oluşumun SIFIR noktasında bunlar vardır. Siz AŞİRETLER ve DİNİ GRUPLAR’a baktığınızda hiç İngiliz göremezsiniz ama karşımızdaki İngilizler bazen falanca AĞA, bazen de filanca Hoca Efendi oluveriyorlar... Bir ya da iki kişiye nüfuz edip koca bir bütünü ele geçirirler, böyle yönetirler.
5- Bir Misal ile mesele aydınlansın… OSMANLI'yı Petrol için İngilizler yıktı. Kayıtlarla sabit! İngiliz İstihbaratı BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI öncesi İstanbul'da cirit atıyordu. Savaş başladı ve yenildik. Koca Osmanlı çöktü. İçeriden ve dışarıdan el birliğiyle yıkıldı. BOĞAZ'da MI6'in yalıları (KIRMIZI YALI) vardı. Ian Fleming bile İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'ndan sonra gelip burada kalıyordu. Kim Philby gibi... Ama bizler OSMANLI'yı yıkanlarla İŞBİRLİĞİ yapan tek bir YERLİ İSİM BİLE BİLMİYORDUK. Halbuki vardı. Çok hem de! Ama bizlere niçin tek isim bile söylenmiyordu. Ya İngilizler İstanbul'da hiç casus bulundurmadı ya da bunlar hala görevlerine DEVAM ediyorlar... AİLECE. Kan bağı. Bizim anlamadığımız yöntem yani!
6- CIA ile MI6 savaşıyor. Kavga bizim de içinde olduğumuz coğrafyada yaşanıyor. İngilizler FÜZELER üzerinden kurulan Washington-Moskova işbirliğini bozmak için çok uğraşıyorlar. MI6 PARAYI elinde tutanlarla yani Hanedanlarla birlik olup geliyor, beyaz Saray ile Kremlin ise TEKNOLOJİYİ, SİLAHLANMAYI ve ENERJİYİ öne alarak yürüyor. Paranın PARA ETMESİ için, silahın, teknolojinin ve enerjinin de kontrol edilmesi için TÜRKİYE'nin bir tarafta olması şarttı! Kavga budur! Gezi'de, 17 Aralık'ta, 25 Aralık'ta, Oslo'nun sızmasında, telefon dinlemelerinde, odalara kamera konulmasında HİÇ YABANCI gören oldu mu?
7- İkinci Dünya Savaşı'ndan beri Amerika ile Rusya düşman kardeşler! AVRUPA iki büyük savaş çıkardı. Bunu bildikleri için silahlanarak BARIŞ DENGESİNİ kurdular ama kimseye söylemediler.
8- Petrol fiyatlarını belirleyen tek güç 1973'ten beri AMERİKA’dır...
9- İhtimal 1- Washington Rusya'yı yıktığı zaman yerine AVRUPA geçecek demektir! Bu da RUSLAR'ın silaha davranması anlamına gelir ki bu bir Zor ihtimaldir! Hem de çok zor! Çünkü çıkacak bir savaştan kimsenin elde edeceği bir şey yoktur. Böyle bir savaş AKILDIŞI’dır!... İhtimal 2- ABD'de PARAYI ELİNDE TUTANLAR Rusya'yı kenara itip dengeye AVRUPA'yı koymak istiyorlarsa savaş AMERİKA'nın içinde çıkacak demektir! Bu da akla uygun değil. Çünkü çöküşü içeriden başlatır. İhtimal 3- Rusya'nın gücünün yanına MÜSLÜMAN ve TÜRK DÜNYASINI kapsayacak bir güç daha katmak! Savaşı BATI ile DOĞU arasında gibi göstermek! BATI ittifakındaki Türkiye ORTADOĞU'daki enerji kaynaklarını kontrol edecek. Bir adım geri çekilen Rusya ise ORTA ASYA'da ÇİN'e adım attırmayacak. İçinde TERÖRÜ YAŞAYAN AVRUPA da çaresiz bu savaşın oyuncağı olacak... Amerika ise ÜSTÜN TEKNOLOJİ ile dengenin diğer ayağını meydana getirecek... ASKER, SİLAH, ENERJİ ve TEKNOLOJİ yani hepsi bir arada ama ayrı ellerde! Bu üçüncü senaryoya göre; Türkiye MUSUL-KERKÜK petrollerini dünyaya açtığı zaman fiyat daha da düşecek. Ruslar'ın gazı, Türkler'in petrolü, Amerikalılar'ın ise TEKNOLOJİYİ kontrol etmesi gerekiyor!
10- Savaş, PARAYI ELİNDE TUTANLARA karşı. Ellerindekini değersiz kılmak için askerle korkutacaksın, silahla vuracaksın, teknoloji ile takip edeceksin, enerji ile karanlıkta bırakacaksın!
11- Birileri Sur, Nusaybin ve Cizre'yi savaş alanına çevirdi. Devlet gerekeni yaptı. Ancak hendekleri dolduranlar arasında hiç Kürt yoktur. Rus, İsraillli, Suriyeli, İngiliz, İranlı, Amerikalı ve Ermeni vardı. Biri yakalandı, her şey anlaşıldı.

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Bunları biliyormuydunuz ?
 »  İSTİHBARAT

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle