phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Türkiye ve Dünyadan Haberler
 »  Hanefi Avcı ile Devrimci Karargah

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Hanefi Avcı ile Devrimci Karargah           (gösterim sayısı: 1.217)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.590
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 03.10.2010- 14:21
Alıntı yaparak cevapla  


Hanefi Avcı ile Devrimci Karargah soruşturmasında tutuklanan Necdet Kılıç arasında 30 telefon görüşmesi dinlemeye takılmış. Avcı 16 Eylül’deki görüşmede, Kılıç’a dinlemeden bahsederek dosya numarasını veriyor.
ESKİŞEHİR eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın tutuklanma nedeni olarak Devrimci Karargah örgütü soruşturmasında tutulanan Necdet Kılıç’la olan ilişkisi gösteriliyor. “Örgüte yardım”la suçlanan Avcı’nın tutuklama kararı da bu dinleme tutanağına dayandırılıyor.

K D’nin haberine göre Kılıç 8 aydır örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle teknik takipteydi. Takip sırasında Avcı ile 30 yıl önce yakalayıp sorguladığı, daha sonra da arkadaş olduğu Kılıç arasında 8 aylık bu sürede yaklaşık 30 telefon görüşmesi tespit edildi.

Savcının iddiasına göre özel bir hattan yapılan o görüşmeler arasında en kritik olanı 16 Eylül 2010 tarihinde yapılmış. Avcı görüşmede Necdet Kılıç’a hakkındaki dinleme kararından bahsediyor. Soruşturma dosyasının numarasını veriyor. Dinlemeyi yapanların İstanbul İstihbarat Şubesi elemanları olduğunu anlatıyor. Savcıya şikayet etmesini söylüyor. Hanefi Avcı için en önemli kırılma noktası burası oluyor. Çünkü emniyet, bir emniyet yetkilisinin soruşturmayla ilgili bir dosyanın numarasını takip altındaki zanlıya vermesi “terör örgütüne yardım” suçu olarak görüyor. Hanefi Avcı’nın tutuklanması da bu dinleme tutanağına dayandırılıyor.

Avcı’nın ikinci tutuklanma gerekçesi ise operasyonun gizliliğini ihlalden oluyor. Bunun gerekçesi yine telefon kaydı. Savcılık tarafından cep telefonu dinlendiği için savcılık Avcı’nın artık ankesörlü telefon kullandığını öne sürüyor. Dinleme kayıtlarına göre Necdet Kılıç, Avcı’ya ‘Ağabey sana telefon ettiğim ankesöre aynı adam girdi. Elinde cep telefonu var’ diyor. Bu yöntem polisin çok sık kullandığı bir yöntem. İşin ilginç yanı bu yöntemi geliştiren de Hanefi Avcı. Avcı aynı konuşmada Kılıç’a,’Peşindeki polisin fotorafını çek’ diyor. Ama Necdet Kılıç bunda başarılı olamıyor.

‘Peşindeki polisin fotoğrafını çek’

HANEFİ Avcı’nın Necdet Kılıç’la yaptığı ve polisin dinlemesine takılarak tutuklanmasına neden olan telefon kayıtlarından biri şöyle:

KILIÇ: Abi sana telefon ettiğim ankesöre aynı adam girdi. Elinde cep telefonu var. Gözlüklü, hafiften sakallı, elinde pet şişe var.

AVCI: Hangi numarıyı aradığını öğrenmeye çalışıyordur. Peşindeki polisin fotoğrafını çek.

VATAN

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Türkiye ve Dünyadan Haberler
 »  Hanefi Avcı ile Devrimci Karargah

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle